Вчені "розбудили" клітини мамонта, тварину можуть спробувати клонувати


Команді вчених вдалося "розбудити" клітини мамонта Юка, самки, що жила в Якутії 28 тис. років тому

Про це повідомляє ВВС. Об этом сообщает politinformer.in.ua со ссылкой на СМИ.

Це дає надію на те, що давно вимерлу тварину вдасться клонувати і повернути цей вид до життя — як у культовому фільмі "Парк Юрського періоду".

Юка була знайдена в 2010 році на південному узбережжі моря Лаптєвих і є унікальною за ступенем збереженості мумією, оскільки останки тварини постійно перебували в зоні вічної мерзлоти. Спочатку вік Юки оцінювався в 39 тис. років, однак більш точний радіовуглецевий аналіз японських учених показав, що тварині приблизно 28 140 (±230) років.

Під час експерименту з м’язових клітин Юки витягли генетичну інформацію і пересадили кілька десятків найменш пошкоджених ядер в яйцеклітини мишей. П’ять з них показали "ознаки біологічної активності" — в них вчені зафіксували реакції, які зазвичай відбуваються в клітинах, перед тим як ті починають розмножуватися шляхом поділу. До самого поділу поки не дійшло — однак дослідники дуже натхнені отриманим результатом.

"Це показує, що, незважаючи на всі минулі століття, клітини все ще можуть проявляти активність і її можна відтворити — принаймні частково", — сказав один з авторів роботи Кей Міямото.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/03/12/vcheni_quotrozbudylyquot_klityny_mamonta_tvarynu_mozhut_sprobuvaty_klonuvaty”

ТОП новости

Вход